OPEX vs CAPEX, або чому операційні витрати на ІТ виглядають більш привабливими ніж капітальні?

За останні роки все більше компаній користуються послугами сторонніх IT-компаній для розбудови, підтримки та захисту своєї ІТ-інфраструктури та переходять у хмарні сервіси. Хоча власна IT-інфраструктура, на перший погляд, більш приваблива з точки зору економії коштів та контролю, у випадку частих змін на ринку та загальної ситуації в нашій країні, такий підхід далеко не завжди виявляється правильним. Так чому саме OPEX, а не CAPEX?

Першим фактором цілком очікувано є гроші. Гроші повинні працювати – це знають всі. Вкладена сума грошей у розвиток власної ІТ-інфраструктури, у випадку її інвестування, може перевершити усі економічні очікування від володіння останньою. Іншими словами, умовна тисяча на початку року цілком може стати мільйоном наприкінці. Як кажуть – Money Makes Money!

Другий фактор – це цілковита передбачуваність. У випадку повного розуміння ваших витрат, бюджетування стає значно простішим. Ви сплачуєте за ІТ-послуги фіксовану суму щомісяця та не залежите від несподіваних додаткових витрат на ремонт, або придбання нового обладнання у разі виходу його з ладу. Вам не потрібно думати про оновлення вашого обладнання через декілька років, заздалегідь планувати якісь ймовірні майбутні витрати, бо всі ці проблеми перекладаються на вашого постачальника IT-послуг.

Третім важливим фактором є ваша значно більша гнучкість. Наприклад: ваш бізнес пішов угору, ви відкриваєте нові офіси, або представництва по всій країні та в певний момент розумієте, що наявна ІТ-інфраструктура вже не відповідає вашим зростаючим вимогам. В моделі CAPEX придбання додаткової кількості обладнання зазвичай виявляється не тільки дорожчим «задоволенням» із розрахунку за одиницю, але й може призвести до небажаної різноманітності обладнання, що швидше за все позначиться на стабільності роботи, надійності та захищеності вашої ІТ-інфраструктури. Протилежний варіант – скорочення бізнесу, коли постає питання зменшення надлишковості наявної ІТ-інфраструктури. Це стосується не тільки кількості та потужності обладнання, що більше не використовується у повному обсязі, але й, на жаль, співробітників відповідних відділів, яких доводиться скорочувати.

На противагу CAPEX, в моделі OPEX все значно простіше. Вам непотрібно шукати нових, або скорочувати своїх співробітників, не потрібно купувати нове, або думати, що робити з наявним обладнанням. Все що вам потрібно – це подати заявку на збільшення, або зменшення обсягу послуг. Тобто модель OPEX дозволяє значно швидше реагувати на будь-які зміни, використовувати та платити тільки за те, що вам потрібно на даний момент.

У будь-якому разі, вибір між OPEX або CAPEX моделями витрат на ІТ потребує виваженої оцінки. OPEX-модель дає вам більшу гнучкість у веденні бізнесу, повну передбачуваність витрат та економить ваш час. З іншого боку, CAPEX-модель таки може бути більш вигідною, але тільки при одній умові – ви точно знаєте та впевнені у тому як саме буде розвиватися ваш бізнес впродовж наступних років.

Дивіться також

Докладніше

Новини

Як переконатися у надійності компанії – постачальника послуг інформаційної безпеки?

Усі ми знайомі із словом «кібератака» та неодноразово чули про випадки втручання в інформаційний простір підприємств з метою дестабілізації роботи та/або заволодіння зловмисниками інформацією, що містить конфіденційні дані.

Докладніше

Новини

Infocom пропонує комплексний захист сайтів для малого та середнього бізнесу за спеціальною ціною

Для сучасного бізнесу присутність онлайн означає безперервне перебування в інтернет-просторі та можливість бути зручним, доступним і зрозумілим для свого споживача. Однак, створення сайту — це половина справи. На додачу треба ще й потурбуватися про його захист від зловмисників. Малий та середній бізнес теж у зоні ризику Кібератаки на онлайн-ресурси мають на меті нашкодити бізнесу, втім