ManuScan – це система біометричної ідентифікації , яка використовує метод сканування вен у долоні. Система значно підвищує рівень безпеки завдяки високій точності ідентифікації користувачів, неможливості втрати, копіювання, крадіжки та передачі ідентифікатора третім особам. Метод сканування вен долоні у сотні разів надійніший, ніж найпоширеніший зараз метод сканування відбитків пальців та є безконтактним, що є дуже важливим з огляду на гігієнічність. За своєю ефективністю (вірогідність помилкового доступу – 0,00008%), метод складає пряму конкуренцію складнішим та дорогим системам, що використовують технологію сканування сітківки, або зіниці ока, залишаючись при цьому більш комфортним та простим у використанні.
Система ManuScan може бути обладнана двома типами сканерів – зовнішніми або внутрішніми. Зовнішні сканери встановлюють на фасадах будівель та/або при в’їзді на територію, а внутрішні – на входах в окремі приміщення. Обидва типи мають одне й те саме призначення – ідентифікувати людей, які входять у приміщення або на територію та обмежувати несанкціонований доступ.
Окрім контролера системи MаnuScan та сканерів зовнішнього та внутрішнього розміщення до складу системи входить станція реєстрації, яка разом зі спеціальним програмним забезпеченням використовується для реєстрації нових користувачів.
Робота системи ManuScan заснована на зчитуванні відбитого від людської долоні випромінювання в інфрачервоній області спектра. Оскільки відновлений гемоглобін крові поглинає інфрачервоне випромінювання, то від венозних судин долоні відбивається випромінювання меншої інтенсивності, ніж від решти її поверхні. Це дозволяє системі під час сканування розпізнавати унікальний для кожної людини малюнок венозних судин долоні та використовувати його у якості ідентифікатора.
ManuScan може використовуватися як у складі системи контролю і управління доступом та обліку робочого часу так і у автономному режимі. В автономному режимі контролер системи може самостійно керувати чотирьома пристроями через USB – I/O Box (замки, сигналізація, тощо), отримуючи дані з чотирьох окремих сканерів. У разі потреби, керувати більшою кількістю пристроїв, або встановлення більшої кількості біометричних сканерів, необхідна кількість контролерів ManuScan об’єднується в одну спільну мережу. Після об’єднання всі контролери отримують доступ до всіх встановлених біометричних сканерів та збережених баз даних, що дозволяє вносити дані нових користувачів за допомогою станції реєстрації тільки в один із контролерів без необхідності внесення даних окремо у кожний.
У складі системи контролю і управління доступом, ManuScan проводить біометричну ідентифікацію користувачів та передає на сервер СКУД відповідні дані, при цьому кожне додаткове збережене положення долоні лівої чи правої руки (або одразу двох) окремого користувача відносно біометричного сканера має власний унікальний ідентифікатор. Це дозволяє реалізовувати різноманітні алгоритми на рівні СКУД в залежності від пред’явленої руки та положення долоні (відкриття чи закриття дверей, увімкнення чи вимкнення сигналізації, виклик охорони тощо), що розширює стандартні можливості системи контролю і управління через можливість реалізації додаткових алгоритмів керування та сповіщення. При цьому ManuScan зберігає можливість автономного керування чотирма пристроями, які можуть бути підключені до контролера напряму, що дає можливість створення повністю автономної та незалежної від загальної системи управління додаткової відокремленої зони контролю та доступу (серверна кімната, банківське сховище, кімната зберігання зброї тощо).
Процес ідентифікації системою ManuScan проходить наступним чином:
- Необхідно піднести долоню до сканера системи.
- Камера з сенсором зчитує зображення відбитку вен і конвертує його в унікальний цифровий «хеш», що порівнюється зі зразком у захищеній базі даних.
- Спрацьовує алгоритм відповідно до налаштованих профілів, в залежності від застосування системи ідентифікації.
Переваги методу сканування вен долоні:
- Точна та швидка ідентифікація
- Інтегрованість у більшість систем контролю доступу та індустріальних систем, яким необхідна точна ідентифікація користувачів
- Простота та зручність у користуванні
- Стабільна працездатність за будь-яких погодних і кліматичних умов (від -25°C до + 85°C)
- Потрійна система шифрування / Неможливість підробки ідентифікатора
- Гігієнічність (відсутність контакту с поверхнею сенсора)
- Простий та швидкий монтаж